Kilpailuja Kotkassa

SM-kilpailut 2022


 

22.-23.1.SM-hallimoniottelut (M/N22-19-17, P/T15), Lahti
5.2.Talvimestaruuskilpailut Kiekonheitto, Pori
19.-20.2.SM-hallit + M/N hallimoniottelut, Kuopio
26.-27.2.Nuorten SM-hallit, Helsinki
5.3.Talvimestaruuskilpailut Moukarinheitto, Kaustinen
5.3.Talvimestaruuskilpailut Keihäs, Mustasaari
17.4.SM-maantiejuoksut, Rauma
9.5.SM-maastot, Joensuu
8.5.SM-maastot, Nakkila
21.5.SM-maantiekävelyt, Laitila
23.-24.5.Ultrajuoksun 24h SM-kilpailut, Kokkola
1.7.Ultrajuoksun 100km SM-kilpailut, Salo
4.-7.8.Kalevan kisat, Joensuu
12.-14.8.SM P/T 15,14, Nurmijärvi
12.-14.8.SM M/N 16,17, Lempäälä
20.8.SM-maraton, Turku
26.-28.8.SM M/N 19-22, Vaasa
10.-11.9.SM-viestit, Jyväskylä
17.-18.9.SM-moniottelut, Lahti

 

Maaottelut ja kansainväliset kilpailut 2022


 

6.2.Euroopan seurajoukkueiden maastot, Oeiras, Portugali
13.2.PM-hallit, Uppsala, Ruotsi
4.-5.3.Kilpakävelyn MM-joukkuemestaruus, Muscat, Oman
12.-13.3.Heittolajien Euroopan talvicup, Leiria, Portugali
18.-20.3.MM-hallit, Belgrad,Serbia
28.5.Euroopan 10000m cup, Rennes, Ranska
11.-12.6.PM-moniottelut (M/N, M/N19-17​), Seinäjoki
26.6.-7.7.Universiadit, Chengdu, Kiina
29.6.-10.7.Master MM-kilpailut, Tampere
4.-7.7.M/N17 EM-kilpailut, Jerusalem, Israel
15.-24.7.MM-kisat, Oregon, USA
16.-17.7.PM-kisat M/N22 ja PM-nelimaaottelu M/N19, Malmö, Ruotsi
24.-30.7.Euroopan nuorten Olympiafestivaalit (M/N16), Banská Bystrica, Slovakia
1.-6.8.Nuorten MM-kilpailut (M/N19), Cali, Kolumbia
15.-21.8.EM-kilpailut, München, Saksa
3.-4.9.Ruotsi-ottelu, Helsinki
6.11.PM-maastot, Oslo, Norja
13.11.MM-puolimaraton, Yangzhou, Kiina
11.12.EM-maastot, Torino, Italia
  

Tärkeimmät kansalliset kilpailut 2022


 

11.-13.3.TJIG, Tampere
14.5.Helsinki City Running Day
25.5.Motonet GP, Lahti
1.6.Motonet GP, Tampere
8.6.Motonet GP, Espoo
14.6.Paavo Nurmi Games, Turku
17.-19.6.Youth Athletic Games, Lahti
18.6.Motonet GP, Kuortane
22.6.Tähtien kisa, Orimattila
25.-26.6.MM-rankingkisa, Oulu
26.7.Motonet GP, Jyväskylä
24.8.Motonet GP, Lappeenranta
3.9.Seuracup-finaalit, Espoo, Kirkkonummi, Raasepori, Vantaa
  
  

 

Aluemestaruuskilpailut ja seuraottelut 2021


30.5.Aluemestaruuskilpailu 10000m, Helsinki
16.6.Seuracup I (EKY, KymY, LasY) Lappeenranta
7.7.Aluemestaruus-esteet, Vantaa
9.-10.7.Aluemestaruuskilpailut 14-15v moukari ja kiekko, Nurmijärvi
10.-11.7.Aluemestaruusottelut, Kotka
20.-21.7.Aluemestaruuskilpailut 17-19v, Vihti
27.7.Seuracup II (EKY, KymY, LasY), Kuusankoski
28.-29.7.Aluemestaruuskilpailut 14-15v, Tuusula
17.-18.8.Aluemestaruuskilpailut M/N, Espoo
1.-2.9.Aluemestaruusviestit, Helsinki
18.9.Aluemestaruusmaastot, Janakkala