Kilpailuja Kotkassa

SM-kilpailut 2019


 

9.2.Talvimestaruuskilpailut Kiekko M/N, M/N 22-17, Pori
x.2.Talvimestaruuskilpailut Keihäs M/N, M/N 22-17, paikka avoin
16.-17.2.SM-hallit M/N, Kuopio
23.-24.2.SM-hallit, nuoret M/N22-19-17, Joensuu
2.-3.3.SM-hallimoniottelut M/N, M/N22-17, P/T15, Helsinki
16.3.Talvimestaruuskilpailut Moukari M/N, M/N 22-17, Kaustinen
14.4.SM-maantiejuoksut, Vantaa
5.5.SM-maastot, Janakkala
9.6.SM-maantiekävelyt, Savonlinna
1.-4.8.Kalevan kisat, Lappeenranta
9.-11.8.SM M/N 17,16, Kankaanpää
9.-11.8.SM P/T 15,14, Lahti
17.-18.8.SM-moniottelut M/N 22-17, P/T 15-14, Kauhava & Lapua
30.8.-1.9.SM M/N 22,19, Porvoo
7.-8.9.SM-viestit, Ylivieska
21.9.SM-maraton, Espoo

 

Maaottelut ja kansainväliset kilpailut 2019


 

  
10.2.Hallimaaottelu FIN-SWE-NOR-DEN/ISL, Oslo
1.-3.3.EM-hallit, Glasgow
9.-10.3.Euroopan heittocup, Samorin
30.3.MM-maastot, Århus
10.-11.5.MM-viestit, Nassau
19.5.Euroopan kilpakävelycup, Alytus
25.5.ECCC B-ryhmä M/N, Tampere
8.-9.6.SWE-FIN-EST moniottelu-maaottelu, Uppsala
15.-16.6.PM-moniottelut M/N 22,19,17, Islanti
23.-28.6.Euroopan kisat, Minsk
3.-14.7.Universiadit, Milano
6.7.Euroopan 10 000m cup, Lontoo
6.-7.7.Euroopan moniottelujen joukkuemestaruuskisat 1&2 liiga, Ribeira Brava
11.-14.7.Nuorten EM-kilpailut M/N22, Gävle
18.-21.7.Nuorten EM-kilpailut M/N19, Borås
20.-28.7.Euroopan nuorten Olympiafestivaalit M/N17, Baku
9.-11.8.Euroopan joukkuemestaruuskilpailut, Superliiga, Bydgoszcz
17.-18.8.PM-kisat M/N19, Kristiansand
24.-25.8.Ruotsi-ottelu M/N & M/N17, Tukholma
9.-10.9.Eurooppa-USA, Minsk
27.9.-6.10.MM-kisat, Doha
10.11.PM-maastot, Heinola
8.12.EM-maastot, Lissabon

Tärkeimmät kansalliset kilpailut 2019


 

8.-10.3.TJIG, Tampere
18.5.Helsinki City Running Day, Helsinki
25.5.Kultainen keihäs, Vantaa
5.6.Motonet GP, Lahti
11.6.Paavo Nurmi Games, IAAF World Challenge, Turku
14.-16.6.Youth Athletic Games, Lahti
19.6.Motonet GP, Jyväskylä
22.6.Kuortane Games, Kuortane
27.-30.6.Lajikarnevaalit
4.7.Motonet GP, Tampere
17.7.Motonet GP, Lapinlahti
24.7.Motonet GP, Joensuu
18.8.Motonet GP, Espoo
31.8.Seuracup finaalit
14.-15.9.Koululiikuntaliiton mestaruuskilpailut