Kilpailuja Kotkassa

SM-kilpailut 2023


 

18.-19.2.SM-hallit, Helsinki
24.2.Talvimestaruuskilpailut Kiekonheitto, Lahti
24.-26.2.Nuorten SM-hallit, Oulu
4.3.Talvimestaruuskilpailut Moukarinheitto, Kaustinen
4.-5.3.SM-hallimoniottelut M/N22-17, P/T15, Kuortane
15.4.SM-maantiejuoksut, Pyhtää
22.4.SM-maantiekävelyt, Lappeenranta
7.5.SM-maastot, Helsinki
8.5.SM-maastot, Nakkila
27.-30.7.Kalevan kisat, Lahti
4.-6.8.SM P/T 15,14, Imatra
11.-13.8.SM M/N 16,17, Kuortane
19.-20.8.SM-moniottelut, Saarijärvi & Äänekoski
25.-27.8.SM M/N 19-22, Tampere
9.-10.9.SM-viestit, Turku
14.10.SM-maraton, Vantaa
  

 

Maaottelut ja kansainväliset kilpailut 2023


 

5.2.Euroopan seurajoukkueiden maastot, Castellon, Espanja
12.2.PM-hallit, Karlstad, Ruotsi
18.2.MM-maastot, Bathurst, Australia
2.-5.3.EM-hallit, Istanbul, Turkki
11.-12.3.Heittolajien Euroopan talvicup, Leiria, Portugali
21.5.Kilpakävelyn EM-joukkuemestaruuskilpailut, Podebrady, Tsekki
27.-28.5.PM-kisat, Kööpenhamina, Tanska
18.-20.3.MM-hallit, Belgrad,Serbia
3.6.Euroopan 10000m cup, Pace, Ranska
10.-11.6.PM-moniottelut (M/N, M/N19-17​), Borås, Ruotsi
23.-25.6.Euroopan joukkuemestaruuskilpailut, Chorzow, Puola
13.-16.7.Nuorten EM-kilpailut (M/N22), Espoo
22.-23.7.PM-nelimaaottelu (M/N19), Norja
23.-29.7.Euroopan nuorten Olympiafestivaalit (M/N17), Maribor, Slovenia
28.7.-8.8.Universiadit, Chengdu, Kiina
7.-10.8.M/N19 EM-kilpailut, Jerusalem, Israel
19.-27.8.MM-kisat, Budapest, Unkari
2.-3.9.Ruotsi-ottelu, Tukholma, Ruotsi
30.9.-1.10.MM-maantiejuoksut, Riika, Latvia
5.11.PM-maastot, Islanti
10.12.EM-maastot, Bryssel, Belgia
  

Tärkeimmät kansalliset kilpailut 2023


 

10.-12.3.TJIG, Tampere
13.5.Helsinki City Running Day
7.6.Motonet GP, Jyväskylä
1.6.Motonet GP, Tampere
13.6.Paavo Nurmi Games, Turku
15.-18.6.Youth Athletic Games, Nurmijärvi
17.6.Kuortane Games
5.7.Motonet GP, Joensuu
8.7.Motonet GP, Oulu
19.7.Motonet GP, Lappeenranta
5.8.Motonet GP, Tampere
2.9.Seuracup-finaalit, Joensuu, Urjala, Savonlinna, Vaasa

 

Aluemestaruuskilpailut ja seuraottelut 2021


30.5.Aluemestaruuskilpailu 10000m, Helsinki
16.6.Seuracup I (EKY, KymY, LasY) Lappeenranta
7.7.Aluemestaruus-esteet, Vantaa
9.-10.7.Aluemestaruuskilpailut 14-15v moukari ja kiekko, Nurmijärvi
10.-11.7.Aluemestaruusottelut, Kotka
20.-21.7.Aluemestaruuskilpailut 17-19v, Vihti
27.7.Seuracup II (EKY, KymY, LasY), Kuusankoski
28.-29.7.Aluemestaruuskilpailut 14-15v, Tuusula
17.-18.8.Aluemestaruuskilpailut M/N, Espoo
1.-2.9.Aluemestaruusviestit, Helsinki
18.9.Aluemestaruusmaastot, Janakkala