Kilpailuja Kotkassa
SM-kilpailut 2023
18.-19.2. | SM-hallit, Helsinki |
24.2. | Talvimestaruuskilpailut Kiekonheitto, Lahti |
24.-26.2. | Nuorten SM-hallit, Oulu |
4.3. | Talvimestaruuskilpailut Moukarinheitto, Kaustinen |
4.-5.3. | SM-hallimoniottelut M/N22-17, P/T15, Kuortane |
15.4. | SM-maantiejuoksut, Pyhtää |
22.4. | SM-maantiekävelyt, Lappeenranta |
7.5. | SM-maastot, Helsinki |
8.5. | SM-maastot, Nakkila |
27.-30.7. | Kalevan kisat, Lahti |
4.-6.8. | SM P/T 15,14, Imatra |
11.-13.8. | SM M/N 16,17, Kuortane |
19.-20.8. | SM-moniottelut, Saarijärvi & Äänekoski |
25.-27.8. | SM M/N 19-22, Tampere |
9.-10.9. | SM-viestit, Turku |
14.10. | SM-maraton, Vantaa |
Maaottelut ja kansainväliset kilpailut 2023
5.2. | Euroopan seurajoukkueiden maastot, Castellon, Espanja |
12.2. | PM-hallit, Karlstad, Ruotsi |
18.2. | MM-maastot, Bathurst, Australia |
2.-5.3. | EM-hallit, Istanbul, Turkki |
11.-12.3. | Heittolajien Euroopan talvicup, Leiria, Portugali |
21.5. | Kilpakävelyn EM-joukkuemestaruuskilpailut, Podebrady, Tsekki |
27.-28.5. | PM-kisat, Kööpenhamina, Tanska |
18.-20.3. | MM-hallit, Belgrad,Serbia |
3.6. | Euroopan 10000m cup, Pace, Ranska |
10.-11.6. | PM-moniottelut (M/N, M/N19-17), Borås, Ruotsi |
23.-25.6. | Euroopan joukkuemestaruuskilpailut, Chorzow, Puola |
13.-16.7. | Nuorten EM-kilpailut (M/N22), Espoo |
22.-23.7. | PM-nelimaaottelu (M/N19), Norja |
23.-29.7. | Euroopan nuorten Olympiafestivaalit (M/N17), Maribor, Slovenia |
28.7.-8.8. | Universiadit, Chengdu, Kiina |
7.-10.8. | M/N19 EM-kilpailut, Jerusalem, Israel |
19.-27.8. | MM-kisat, Budapest, Unkari |
2.-3.9. | Ruotsi-ottelu, Tukholma, Ruotsi |
30.9.-1.10. | MM-maantiejuoksut, Riika, Latvia |
5.11. | PM-maastot, Islanti |
10.12. | EM-maastot, Bryssel, Belgia |
Tärkeimmät kansalliset kilpailut 2023
10.-12.3. | TJIG, Tampere |
13.5. | Helsinki City Running Day |
7.6. | Motonet GP, Jyväskylä |
1.6. | Motonet GP, Tampere |
13.6. | Paavo Nurmi Games, Turku |
15.-18.6. | Youth Athletic Games, Nurmijärvi |
17.6. | Kuortane Games |
5.7. | Motonet GP, Joensuu |
8.7. | Motonet GP, Oulu |
19.7. | Motonet GP, Lappeenranta |
5.8. | Motonet GP, Tampere |
2.9. | Seuracup-finaalit, Joensuu, Urjala, Savonlinna, Vaasa |
Aluemestaruuskilpailut ja seuraottelut 2023
18.3, | Aluemestaryuusmaantiejuoksut, Vantaa |
29.4. | Aluemestaruusmaastot, Kotka |
20.-21.5. | Aluemestaruusottelut, Tampere |
28.5. | AM-10000m, Helsinki |
4.6. | Aluemestaruusmaantiekävelyt, Espoo |
20.6. | Seuracup osa I, Kotka |
11.-12.7. | Aluemestaruuskilpailut M/N, Lahti |
25.-26.7. | Aluemestaruuskilpailut 14-15v, Riihimäki |
1.-2.8. | Aluemestaruuskilpailut 17-19v, Vantaa |
1.8. | Seuracup osa II, Lappeenranta |
29.-30.8. | Aluemestaruusviestit, Riihimäki |